ورود |   شنبه 10 اسفند 1398
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
دسترسی سریع

روابط عمومی و رسیدگی به شکایات

34130500

بازرسی
34130833

تلفنخانه
34130831-32

اخبار سازمان اتوبوسرانی
16

تعامل شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک در کاهش آلودگی هوا

تعامل شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک در کاهش آلودگی هوا
تعامل شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک در کاهش آلودگی هوا
همزمان با فرارسیدن هفته منابع طبیعی، رییس شورای اسلامی شهر اراک و رییس کمیسیون فنی و عمران به نمایندگی از اعضای شورای شهر، با حضور در محل سازمان اتوبوسرانی و جمع پرسنل آن، به شکل نمادین، اقدام به کاشت نهال نمودند.
دکترمنوچهر کاظمی، رییس شورای اسلامی شهر اراک، در خصوص ضرورت حفظ و گسترش فضای سبز، به ویژه در شهرهای صنعتی، اظهار داشت: حیات انسان به سه عامل آب، هوا و تغذیه، بسته است که متأسفانه شهروندان اراکی به دلیل محاصره در میان انواع صنایع آلاینده، از هوای پاک، این نعمت الهی، محروم هستند. بنابراین؛ تنها راه مقابله با عوارض آلودگی هوا و بیماری های ناشی از آن مانند: انواع سرطان، سقط جنین و معلولیت های مادرزادی، توجه به مقوله حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز مشجر در سطح شهر می باشد.
وی افزود: بر اساس مصوبه هیأت دولت، به دلیل قرار گرفتن شهر اراک در جمع هشت شهر آلوده کشور، مقرر شد هزار هکتار از اراضی سطح شهر و حاشیه آن، به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز اختصاص یابد که متأسفانه تاکنون اقدامی از سوی مسوولین امر در جهت عملیاتی شدن این طرح صورت نگرفته است. بر این اساس شورای اسلامی شهر اراک به جد پیگیر اجرایی شدن مصوبه مذکور خواهد بود چرا که فراهم کردن محیط مناسب برای زندگی مردم از مهمترین الویت های مسوولین هر شهر است.
دکتر کاظمی، هدف از برگزاری چنین مراسمی در سازمان اتوبوسرانی را اقدام ارزشمند این سازمان در جهت کاهش آلودگی هوای شهر و بهسازی و تعمیر ۲۰ دستگاه از مجموع ۴۰ دستگاه اتوبوس دودزای موجود، عنوان نمود و گفت: ورود اتوبوس های پاک به ناوگان حمل و نقل شهری از امروز که براساس مصوبات شورای شهر محقق شده است؛ گامی موثر در جلب رضایت شهروندان خواهد بود.
در ادامه سیدعماد مولایی نسب، رییس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر اراک، ارج نهادن به سنت حسنه درخت کاری را وظیفه همه مدیران و مسوولین شهر دانست و تصریح کرد: فرهنگ سازی در این زمینه ضمانتی است برای سلامت نسل آینده و فرزندان ما، به همین جهت توجه به این موضوع می بایست نه تنها در هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری، بلکه در هر روز از سال صورت گیرد.
همچنین مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی در خصوص برگزاری این مراسم، اذعان داشت: نیاز امروز شهر ایجاب می کند که همه دستگاه ها در گسترس فضای سبز، همکاری و مشارکت نمایند و در اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست سهمی داشته باشند.
وی اضافه کرد: سازمان اتوبوسرانی خواسته یا ناخواسته در آلودگی هوای شهر اراک سهمی دارد اما تلاش همه مجموعه بر این است که با بهسازی ناوگان حمل و نقل، تا حد امکان از این امر جلوگیری شود. در این راستا، فعالیت های ارزشمندی در حال انجام است و بخش اعظمی از اتوبوس ها با اختصاص بودجه لازم، در آینده نزدیک مورد بازسازی قرار گرفته و جایگزین خودروهای دودزا خواهند شد.تعداد امتیازات: (7) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (910)
کد خبر: 1174
  • تعامل شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی شهرداری اراک در کاهش آلودگی هوا

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

مدیر عامل سازمان (علی اکبر مظفری)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 سازمان اتوبوسرانی اراک و حومه می باشد    شرایط استفاده    قوانین