ورود |   جمعه 09 اسفند 1398
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
دسترسی سریع

روابط عمومی و رسیدگی به شکایات

34130500

بازرسی
34130833

تلفنخانه
34130831-32

اخبار سازمان اتوبوسرانی
03

نرخ کرایه اتوبوس‌های درون شهری اراک 50 تا 100 درصد افزایش می‌یابد.

نرخ کرایه اتوبوس‌های درون شهری اراک 50 تا 100 درصد افزایش می‌یابد.

در همین ارتباط سعید بیاتیان معاون خدمات شهری شهرداری اراک در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، با اشاره به تصویب نرخ‌های جدید کرایه اتوبوس‌های درون شهری اراک در جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد: در این جلسه نرخ کرایه اتوبوس‌های بخش خصوصی اتوبوسرانی اراک 100 تا 150 تومان تعیین شد.

وی گفت: پیش از این نرخ کرایه چهار مسیر از مرکز شهر به دانشگاه فلق، شهر سنجان، ضامنجان و کوی امیریه 100 تومان بود که به 150 تومان افزایش یافت و کرایه بقیه مسیرهای درون شهری از 50 تومان به 100 تومان افزایش یافت.

معاون خدمات شهری شهرداری اراک در پاسخ به این سوال که چرا به‌یکبار نرخ کرایه اتوبوس‌های درون شهری اراک تا 100 درصد افزایش یافته است؟ گفت: از سال 87 که استارت واگذاری اتوبوس‌ها به بخش خصوصی زده شد، کرایه اتوبوس در شهر اراک افزایشی نداشته و با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، انصافا درآمدها با کرایه 50 تومانی، جوابگوی هزینه‌ها نیست.

وی تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت تمام شده برای جابجایی یک مسافر درون شهری بیش از 300 تومان است که جبران این هزینه با در نظر گرفته تمام جوانب و کمک‌های دولتی، امکان‌پذیر نبود و در چند وقت اخیر هم بخش خصوصی نسبت به این موضوع اعتراض داشت.

بیاتیان از فعالیت 124 اتوبوس خصوصی و 26 اتوبوس مربوط به سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری اراک در این شهر خبر داد و گفت: میانگین جابجایی روزانه هر اتوبوس در کشور حدود یک‌هزار نفر است که در شهر اراک این آمار به بالای هزار نفر می‌رسد.

وی در ادامه از جابجایی روزانه 160 هزار مسافر توسط اتوبوس‌های درون شهری اراک خبر داد.

معاون خدمات شهری شهرداری اراک در پایان به خبرنگار ایسنا گفت: با بررسی‌هایی که در استان‌های هم‌تراز همچون همدان، کردستان و سمنان داشتیم، نرخ کرایه اتوبوس در تمام این شهرها بالاتری از اراک بود و در سطح کشور هم کمتر شهری وجود ندارد که نرخی بالاتر از شهر اراک برای کرایه اتوبوس درون شهری داشته باشد.
تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (768)
کد خبر: 547

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

مدیر عامل سازمان (علی اکبر مظفری)

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2020 سازمان اتوبوسرانی اراک و حومه می باشد    شرایط استفاده    قوانین